Riiklik järelevalve kohalikus omavalitsuses KorS-i ja HMS-i valguses
Koolituse tulemusel omab osaleja ülevaadet korrakaitseseaduse ja haldusmenetluse seaduse omavahelistest seostest ning nende rakendamisest KOV-i tegevusse puutuvate ettekirjutuste koostamisel.
Koolituse tulemusel omab osaleja ülevaadet korrakaitseseaduse ja haldusmenetluse seaduse omavahelistest seostest ning nende rakendamisest KOV-i tegevusse puutuvate ettekirjutuste koostamisel.
Koolituse läbinu
- seostab omavahel haldusmenetluse ja korrakaitseseaduse koos vastavate KOVi tegevusalaste õigusaktidega;
- selgitab, millistel juhtudel on KOV korrakaitseorgan, muu haldusorgan või kohtuväline menetleja;
- rakendab korrakaitsemeetmeid õiguspäraselt;
- koostab haldusmenetluse seaduse ja korrakaitseseaduse nõuetele vastava ettekirjutuse rakendades selleks oma ametnikutegevuse aluseks olevat eriseadust ja/või -määrust;
-
seostab
õiguspäraselt haldussunnivahendite kohaldamise
korrakaitsemeetmete tagamisel.
Koolituse käigus läbitakse eeskätt riikliku järelevalve alase ettekirjutuse ettevalmistamise, koostamise ja selle täitmise üle kontrolli teostamise teekond menetluse algusest peale. Lisaks käsitletakse ka mõnede erimeetmete rakendamise kulgu. Koolituse struktuur on üles ehitatud HMS-i reeglite järgi arvestades KorS-i erisusi.
Teemad:
süüteomenetlus versus korrakaitse- (e haldus)menetlus; haldusakt, toiming, menetlustoiming versus korrakaitsemeetmed; korrakaitseorgani pädevus; haldusmenetluse alustamine; menetlusosalised (sealh adressaat kui vastutav isik) ja teised menetlusega seotud isikud, nende õigused ja kohustused; menetlustoimingute läbiviimine ja protokollimine; menetlusnõuded (sealh ärakuulamine, uurimine, kaalutlemine); ettekirjutuse vormistamine ja selle õiguspärasus; teatavaks tegemine; ettekirjutuse täitmine, asendustäitmine ja sunniraha; menetluse uuendamine.
Õppemeetodid:
Loeng, lühiülesannete ja kaasuste lahendamine, arutelu.